Zima v Rokytnici nad Jizerou

 

Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších v zimních měsících nabízí výborné lyžování na sjezdovkách různých náročností. Na hřebeny okolních kopců a hor vede přes dvacet lyžařských vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky, z toho jedna na vrchol Lysé hory (1434 m.n.m.). Pro sjezdové lyžování jsou v Rokytnici nad Jizerou kvalitně upravené sjezdovky. V případě nedostatku sněhu jsou k dispozici sněžná děla, s jejichž pomocí je sníh ještě odolnější a kvalitnější. 

Množství běžeckých tratí napojených na Krkonošskou magistrálu je přímo ideální pro vyznavače bílé stopy.

 

Léto v Rokytnici nad Jizerou

V letních měsících je v provozu lanová dráha ve skiareálu Horní Domky, která vás doveze pod známé rozcestí Ručičky. Rokytnice nad Jizerou nabízí značné množství turistických a cykloturistických tras, tenisové a volejbalové hřiště, motokáry, terénní koloběžky, travní lyžování.. Během celého roku je k dispozici kuželna, bowling, sportovní hala, sauna, posilovna a fitness centrum.

V Rokytnici nad Jizerou je dostatek restaurací, music barů a hospod. Ve zdejších obchodech lze zakoupit základní potraviny, sportovní potřeby, oděvy, drobné suvenýry, sklo a keramiku. Nachází se zde banky, bankovní automaty, směnárny, internetové kavárny, půjčovny lyžařských potřeb.

Sportovní využití v letních měsících

  •  sportovní hala (hřiště pro míčové hry, tělocvična, posilovna) 
  •  venkovní tenisové kurty
  •  půjčovna horských kol
  •  sauna, kuželna, koňská farma (s možností jízdy na koni) 
  •  bowling, solárium, masáže 

 

V létě je v provozu také Bikepark rock it nice (viz. video níže).